Gayrimenkullerinizi kiraya verirken, cama yapıştırılan kağıt ile balkona konulmuş olan branda, apartman girişine asılmış kiralık kağıtları, kapıcıya, komşuya, akrabaya haber vererek bu işlerin olmayacağını bilmemiz gerekiyor. En azından daha önceki acı tecrübelerden dolayı bu şekilde hareket etmemek daha doğru olur. Şimdi siz aman ya illaki emlak ofisi ile mi çalışmak zorundayız diyebilirsiniz. Elbette değilsiniz fakat emlak ofislerinin sizin kiracınızla yaşayacağınız riski en aza indireceğinden de emin olabilirsiniz.

 

Kuşkularınıza birlikte çözüm arayalım o halde, örneğin kafanızı kurcalayan sorular şunlar olabilir mi ?

·         hizmet bedeli kiracılar tarafından hoş karşılanmıyor,

·         kira, depozito derken birde hizmet bedeli onlara ağır geliyor,

·         zaten kiracı bulmakta sıkıntı yaşıyorsunuz birde bunlarla işi iyice çıkmaza sokmak ne derece doğru olur?

Biz zaten bunların hepsini biliyoruz. Unutmayın daireleriniz için bizi arayan müşterilerimiz bu işin zaten profesyonelce halledilmesini isteyen kişilerdir. Yani bizimle işe başlamak, baştan kazandırıyor. Hala sorularınız var gibi, peki ya dürüstçe cevap verecek olursak?

-           Çevrenizde kirasını alamayan kaç tanıdığınız var?

-           Çevrenizde kiracısının elektrik, su ve aidat borcunu ödemek zorunda kalan kaç kişi var?

-           Yapmış olduğu yanlış kontrat tan dolayı hiç bir hak iddia edemeyen yakınlarınız var mı peki?

-           Kira hukuku konusunda bilgili kaç gayrimenkul sahibi var?

-           Kiracısı yüzünden mahkemelik olup sinirleri bozulan kaç kişi tanıyorsunuz?

-           Yıllarca kirasını alamayan mal sahipleri tanıyor musunuz?

 

Kafanızın karıştığını biliyoruz, ama sakin olun bütün bu problemli durumdan sizi kurtarmanın yolunu da biliyoruz, BM Gayrimenkul.

Şimdi bırakın bu işi profesyonel anlamda sizin adınıza BM Gayrimenkul yapsın, sizde bu işin tadını çıkarın. BM Gayrimenkul, alanında uzman, gerekli bütün emlak danışmanlığı sertifikalarına sahip, eğitimli uzman kadrosu ile teknolojiye ayak uyduran, sürekli gelişen yapısı ve tecrübesiyle aramış olduğunuz güvenin adresidir.

Gayrimenkulleriniz kiralanırken kiracı adayı ile ilgili tüm fiziki ve belgeye dayanan araştırma tarafımızca yapılır, kira kontratınızı anlaşmalı olduğumuz avukatımız size özel olarak hazırlar ve hukuki olarak tarafınızın yaşayacağı riskleri minimize eder, BM Gayrimenkul aracılığı ile evinizi kiraya verdiğinizde kiracınız ile tanışmadan önce sizin adınıza yapılması gereken her şeyi BM Gayrimenkul yapmakta olup size sadece onay vermek yada reddetmek kalır.

Ve son olarak önemli bir hatırlatma Türkiye genelinde Dairesini kiraya veren mal sahibinden emlak hizmet bedeli alınmamaktadır.

                                                      

 

                                                                                                                      Emlak Müşaviri Ömer TOPRAK

KİRALIK  ve SATILIK DAİRELERİNİZE BİRLİKTE ÇÖZÜM BULALIM...!