Emlak Dünyasının temel sorunlarından biride farklı meslek gruplarının bu meslek dalına duydukları anlamsız merak sanırım.
Bugün hemen hemen her mahallede market kırtasiye kasap kahvehane ve benzeri iş yerlerinin camlarında ve özellikle bina girişlerinde ve güvenlik odlarının camlarında kiralık yada satılık daire ilanlarına rastlamaktayız. Aslına bakarsanız bu hem yasal bir suç hem de kayıt dışı ekonomi açısından devletimize büyük zararlar yüklemektedir. Bu meslek öyle bir hal almış durumdaki sanki günümüz insanlarının kendilerine yarattıkları ikinci bir gelir kapısı ve ek iş potansiyeline dönüşmüştür.
Oysa ki gerek sorumluluğu gerekse hukuki bağlayıcılığı yönünden bir dairenin yâda mülkün profesyonel emlak firmaları tarafından kiralanması yâda satılması daire sahipleri açısından daha fazla güven ifade etmelidir.
Çünkü emlak ofisi sahipleri müşteri potansiyelini sizinle karşı karşıya getirmeden önce belirler ve gerekli şartların tamamına uyup uymadığını sizler için araştırır. Sizi koruyan ve problem yaşayabileceğiniz her türlü şartı minimize ederek size doğru kişiler ile iş yapabilme imkânı sağlar.
Örneğin birçok insanın gayrimenkullerini kiralarken bilmedikleri bir husus olan Tahliye Taahhüdünü emlakçı daha sözleşmeniz imzalanırken yazılı olarak garanti altına alır. Bu şart sizi gerek icrai gerekse hukuki her türlü girişiminiz açısından sağlama almaktadır.
Satış işlemlerinde taraflar arası yapılmakta olan sözleşmeler ile olası zararlarınız ortadan kaldırılır ve olumsuzluk doğabilecek her türlü olayda kanıt niteliği taşımaktadır.
Kısacası alanında uzman olan Emlak ofisleri ile çalışmanız durumunda siz değerli müşterilerimizin hakkı sonuna kadar korunacak ve olası zararlarınızın önüne geçilecektir.
Örnekleme yapacak olursak her iş kendi içerisinde erbabı olan kişiler ile yapılması durumunda fayda sağlar. Nasıl ki alışveriş için markete hastalık için doktora, eğitim için öğretmene başvuruluyorsa düşüncemiz odur ki emlak işleriniz için de sizler adına hizmet veren bizlere başvuruda bulunmanız en doğrusu olacaktır.
BM GAYRİMANKUL ailesi olarak bizler siz değerli dostlarımızın yanında sizin gibi düşünerek sizlere rehberlik etmeye devam edeceğiz.
 
Saygılarımla
 Ömer TOPRAK.

 

 

NEDEN EMLAKÇI İLE ÇALIŞAYIM Kİ ?